Anketa

Strávite tohtoročnú dovolenku na Slovensku?
 

Kurzy

PočasieVitajte na stránkach Penziónu ADAM Vytlačiť E-mail

 

Smile Dávame do pozornosti !!!

 Rezervácie na ubytovanie prosíme posielať len cez e-mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

Vydávame potvrdenia pre čerpanie rekreačných poukazov.

Možnosť platby kartami VISA a Mastercard dočasne pozastavená

 Pre skupiny ponúkame čapované pivo v 30l KEG sudoch

vrátane čapovacieho zariadenia. 

 

Obec Makov leží v údolí medzi pohorím Javorníkov a Beskýd priamo na rieke Kysuci. Táto rieka dala meno celej severozápadnej oblasti Slovenska a pramení priamo v obci v pohorí Kysučné. Penzión leží pri sútoku rieky Kysuce s riečkou Trojačka vedľa hlavnej cesty spájajúcej Žilinu s Olomoucom. Okolo penziónu vedie miestna cesta do rázovitej osady Kopanice a ďalej do rekreačného strediska Javorníky-Kasárne s nadmorskou výškou od 900-1000 m.n.morom.
V stredisku Kasárne sú dva lyžiarske vleky s dĺžkou od 600-800 metrov. Priamo v obci je lyžiarsky vlek tatrapoma v osade Čierne s dĺžkou 1200 m a 1500 m. V uvedenej osade sa nachádza aj jazdecká škola na miestnom poľnohospodárskom podniku. Ďalšie lyžiarske strediská dostupné autom sa nachádzajú v blízkom okolí. Napr. Bílá 10km, Radhošť-Pustevny 20km, Oščadnica-Veľká Rača 40 km, Vrátna Dolina-Paseky 60km.

RecepciaVeriaci môžu navštíviť pútnické miesto Turzovka - Živčák s liečivými prameňmi.

Hrebene Beskýd a Javorníkov, husto zalesnené s výbornými klimatickými podmienkami a peknými vyhliadkami, dobre značenými turistickými chodníkmi, ponúkajú nepreberné možnosti na potulky letnou a zimnou prírodou. Bežkári ocenia najmä dlhé kilometre rekreačných bežeckých tratí. Okolie je vhodné na pešiu turistiku, cykloturistiku, bežky a zjazdové lyžovanie. 
 
Hľadáte pohodlné drevenice na Slovensku pre skvelú rodinnú dovolenku? Čo takto vyskúšať ubytovanie Makov v malebnom prostredí Kysúc či príjemné Žilina ubytovanie v historickom centre mesta? Tieto a iné lákavé možnosti vás čakajú na webstránke Hauzi - sk. 
 

Pocitadlo.sk

Admin